#SAT SINAVI

5 Aralık C.tesi #sat sınavı vardı. Ağustos ayından itibaren birlikte çalıştığımız genç arkadaşım dün bu sınava girdi. 4 ay boyunca görsellerini paylastığım kitaplardaki ve online platformdaki alıştırmaları yaptık. Bunların yanısıra genç arkadaşım çok fazla Ingilizce hikaye, yazı, haber okudu.
Bu tür sınavlara çalışmak, hazırlanmak #Türkiye menşeli sınavlara göre biraz farklı oluyor. #grammer kurallarını çok iyi bilmeniz ve gelişmiş kelime bilgisi yeterli olmayabiliyor. Sınavda bunların yanısıra çıkarım yapmak, ana fikri bulmak, specific details görebilmek, yazarın görüşünü bulmak vb yetkinlikler isteniyor. Bunları kazanabilmek için Amerikan ve Dünya Edebiyatinın belli başlı eserlerini, fen bilimleri ve sosyal bilimlerde yazılmış makaleleri okumak lazım. Ama okuyup geçmek değil, satırların üstlerini çizerek, anahtar kelimeleri yuvarlak içine alıp, eş ve zıt anlamlarını öğrenerek okumalı.
#sat#toefl#ielts gibi sınavlara girmeyi düşünüyorsaniz 1 yıl öncesinden bu okumalara başlamanızı tavsiye ederim. Bazen sorunun cevabı Sanayi Devrimi’deki bir bilgi içinde olabilir.
Bu sınavlardan birine girmeyi planlıyorsanız aslında yeterli Ingilizce dilbilgisi seviyeniz var demektir. Okumalara şimdiden başlamanızda fayda olacaktır. Ayrica bu okumalar sınavlardaki #essay yazımında size kolaylik sağlayacaktır.

Başarı haberlerinizi okumak dileği ile.